13 czerwca 2017

Gminne zawody sportowo – pożarnicze

W niedzielę 11 czerwca br. na boisku sportowym w Łubnie  przeprowadzono Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.W zawodach uczestniczyło 5 drużyn MDP z terenu Gminy Kołczygłowy (3 dziewcząt i 2 chłopców) oraz  MDP chłopców  z Gminy Trzebielino. Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza, ćwiczenie bojowe.

Wykonanie poszczególnych konkurencji oceniała komisja sędziowska złożona z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie, która po podliczeniu punktów ogłosiła wyniki :

w grupie dziewcząt:
miejsce I – OSP Łubno
miejsce II – OSP Kołczygłowy
miejsce III – OSP Wierszyno

w grupie chłopców:
miejsce I – OSP Łubno
miejsce II – OSP Wierszyno

Po zakończeniu zawodów odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród. Zwycięzcy z zawodów gminnych tj. MDP dziewcząt i chłopców z OSP Łubno  wystartują w zawodach powiatowych, które odbędą się 24 czerwca 2017 r. na boisku sportowym w Studzienicach.