25 sierpnia 2020

GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW

Szanowni Mieszkańcy!

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną związaną z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzonym reżimem sanitarnym, a przede wszystkim z  troski o zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców tegoroczne Dożynki Gminne będą miały odmienny charakter niż w latach ubiegłych.

Uroczystości Dożynkowe w Gminie Kołczygłowy zostaną ograniczone do uroczystej,  dziękczynnej Mszy Świętej za plony i o Boże błogosławieństwo dla rolników, która zostanie odprawiona w Kościele Parafialnym p.w. Chrystusa Króla w Kołczygłowach  w niedzielę 13 września 2020 r. o godz. 10.00.

Doceniając trudną i wyjątkową pracę wszystkich rolników, Sołectwa naszej Gminy przygotują i złożą przed ołtarzem kosze wypełnione wszelkimi plonami, a także wieniec dożynkowy, czym z pewnością uświetnią ten szczególny dzień.