8 maja 2019

Gminne obchody Dnia Strażaka

W dniu 3 maja 2019 r. w Gminie Kołczygłowy obchodzony był Gminny Dzień Strażaka, w którym uczestniczyły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu  naszej gminy,  poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną  w intencji strażaków i ich rodzin w Kościele Parafialnym pw. Chrystusa Króla w Kołczygłowach.
Po mszy pododdziały strażaków wraz z zaproszonymi gośćmi przemaszerowali na plac przy remizie OSP w Kołczygłowach, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.  Komendant Gminny druh  Mirosław Krause złożył meldunek Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP druhowi Wojciechowi Megierowi do uroczystego apelu z okazji Dnia Strażaka.
Otwarcia uroczystości dokonał druh Henryk Werra – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kołczygłowach, który powitał druhów strażaków, poczty sztandarowe oraz przybyłych na uroczystość zaproszonych gości. Po powitaniu odczytał życzenia skierowane do strażaków OSP i PSP przesłane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Życzenia i podziękowania z okazji Dnia Strażaka przekazali również Wójt Gminy Kołczygłowy - Artur Kalinowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bytowie - Wojciech Megier, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie – bryg. Dariusz Kaźmierczak i  Radny Powiatowy – Piotr Zaborowski.
Po części oficjalnej dowódca uroczystości wyprowadził poczty sztandarowe oraz złożył meldunek o zakończeniu uroczystości.
Gminne obchody Dnia Strażaka zakończył wspólny poczęstunek w Gminnym Ośrodku Kultury w Kołczygłowach.