7 października 2021

Gminna Rada Seniorów

W dniu 6 października 2021 r. odbyła się I inauguracyjna i zarazem historyczna sesja pierwszej kadencji Gminnej Rady Seniorów w Gminie Kołczygłowy. Rada Seniorów na pierwszym posiedzeniu wybrała ze swojego grona Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego i Sekretarza.

Zgodnie ze statutem do czasu wyboru Przewodniczącego, posiedzenie prowadzi najmłodszy wiekiem członek Gminnej Rady Seniorów. Z tym obowiązkiem profesjonalnie poradziła sobie Pani Janina Prach, która okazała się być najmłodszym członkiem Gminnej Rady Seniorów. Na Przewodniczącego jednogłośnie w głosowaniu jawnym wybrano Pana Piotra Borkowskiego, który po wyborze przejął prowadzenie sesji.  Do obowiązków Przewodniczącego będzie należało m.in. ustalanie terminu i porządku sesji Gminnej Rady Seniorów oraz prowadzenie obrad, organizowanie pracy Prezydium, zapraszanie na posiedzenia przedstawicieli organizacji i podmiotów, które nie mają swojej reprezentacji w Gminnej Radzie Seniorów oraz opracowywanie rocznych sprawozdań.

Na Wiceprzewodniczącą Rady również jednogłośnie w jawnym głosowaniu wybrano Panią Janinę Prach, która w razie potrzeby z upoważnienia Przewodniczącego wykonuje obowiązki Przewodniczącego Rady.

Wybory Prezydium zamknął wybór Sekretarza Gminnej Rady Seniorów, którym został Pan Jerzy Wielgosz. Zadaniem Sekretarza jest prowadzenie dokumentacji Gminnej Rady Seniorów i zapewnienie sprawnego funkcjonowania rady oraz sporządzanie uchwał, protokołów z sesji i posiedzeń Prezydium.

Podczas Sesji Wójt Gminy Kołczygłowy Pan Artur Kalinowski wraz z Panią Sekretarz Małgorzatą Zielonka wręczyli Radnym Seniorom akty powołania i drobne upominki.

Doceniając ogromny potencjał oraz doświadczenie członków Gminnej Rady Seniorów życzymy Radnym pierwszej kadencji wielu ciekawych inicjatyw w działaniu na rzecz Seniorów naszej Gminy oraz czerpania radości i satysfakcji z pełnionej funkcji.

Członkowie Gminnej Rady Seniorów:

1. Piotr Borkowski – Przewodniczący,
  2. Janina Prach – Wiceprzewodnicząca