8 listopada 2017

Gminna Ewidencja Zabytków

Uprzejmie informuję, iż w miesiącach listopad – grudzień br. na terenie gminy Kołczygłowy będą prowadzone prace związane z opracowaniem „Gminnej Ewidencji Zabytków dla Gminy Kołczygłowy”. Obowiązek taki nakładają na gminę przepisy ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami z  dnia 23 lipca 2003 r. (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 1446 z późn. zm.).
W zakresie w/w zadania wykonywane będą fotografie nieruchomości, które zostaną wpisane do gminnej ewidencji zabytków oraz prowadzone rozmowy i wywiady na temat obiektów zawartych w gminnym oraz wojewódzkim rejestrze zabytków, jak również obiektów proponowanych do uwzględnienia w Gminnej Ewidencji Zabytków.
W związku z powyższym zwracam się z prośbą do Mieszkańców Gminny o wyrozumiałość i przychylne traktowanie osób upoważnionych do prowadzenia tych prac oraz udzielanie pomocy w zakresie udostępniania i przekazywania informacji niezbędnych do tworzenia Gminnej Ewidencji Zabytków. Pozyskane dane i materiały posłużą wyłącznie do wykonania  ww. opracowania i nie zostaną wykorzystane do innych celów.
Informuję również o możliwości składania uwag i wniosków oraz możliwości zapoznania się z dokumentacją niniejszej sprawy w Urzędzie Gminy w Kołczygłowach, przy ul. Słupskiej 56, pokój nr 23, w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8˚˚:15˚˚ w terminie do 8 grudnia 2017r.. Osobą upoważnioną do kontaktów jest Pani Wioletta Tybora, która koordynuje prace związane z opracowaniem „Gminnej Ewidencji Zabytków dla Gminy Kołczygłowy”.