14 lutego 2020

Gmina Kołczygłowy przyjazna inwestorom

W dniu 13.02.2020r. Wójt Gminy Kołczygłowy podpisał umowę z Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego dotyczącą uczestnictwa Gminy Kołczygłowy w projekcie pn. „Podniesienie standardów obsługi inwestora w województwie pomorskim” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 – Priorytet II „Efektywne polityki publiczne na rynku pracy, gospodarki i edukacji”; Działanie 2.18 „Wysokiej jakości usługi administracyjne”.

Główne wsparcie w ramach projektu to działania audytowe, szkoleniowe i doradcze, wdrożenie standardów obsługi inwestora, budowanie lokalnych sieci współpracy między gminami, a także promocja gminy jako obszaru przyjaznego inwestorom, wykonanie zdjęć terenów inwestycyjnych oraz udostępnienie ich w generatorze ofert inwestycyjnych. Mamy nadzieję, iż wiedza i wsparcie jakie gmina uzyska ze współpracy z Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego wpłyną zarówno na rozwój działających obecnie na terenie gminy przedsiębiorców, jak i pomogą przyciągnąć nowych inwestorów.