7 września 2020

Fundusz sołecki 2021 - Harmonogram zebrań wiejskich

Zgodnie z ustawą o funduszu sołeckim Wójt gminy w terminie do dnia 31 lipca roku poprzedzającego rok budżetowy przekazał sołtysom informacje o wysokości przypadających danemu sołectwu środków funduszu sołeckiego. Środki funduszu przeznacza się na realizację przedsięwzięć, które są zadaniami własnymi gminy, służą poprawie warunków życia mieszkańców i są zgodne ze strategią rozwoju gminy.

Warunkiem przyznania w danym roku budżetowym środków z funduszu jest złożenie do wójta przez sołectwo wniosku w  terminie do dnia 30 września roku poprzedzającego rok budżetowy, którego dotyczy wniosek. Sołtys przekazuje wójtowi wniosek celem uwzględnienia go w projekcie budżetu gminy.

Sołectwa mogą realizować wspólne zadania z funduszu sołeckiego, co oznacza, że można przeznaczyć środki na zadanie w sąsiedniej miejscowości. Dzięki „podwojonym” środkom można przyspieszyć realizację większego zadania raz w jednym , a w kolejnym roku budżetowym w drugim sołectwie.

HARMONOGRAM

zebrań  wiejskich  na  terenie  gminy  Kołczygłowy w  celu  uchwalenia wniosku o zaplanowanie przedsięwzięć w budżecie gminy na rok 2021 ze środków sołectwa w ramach funduszu sołeckiego.