18 marca 2019

Dzień Sołtysa

Dzień Sołtysa to polskie święto obchodzone 11 marca. Ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku Sołtysom za ich pracę i zaangażowanie oraz podkreślenie roli sołtysa w polskiej wsi. W dniu 15 marca 2019 roku w naszej  gminie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Sołtysa. Wójt Gminy Artur Kalinowski w podziękowaniu za ich trudną pracę zaprosił wszystkich obecnych i byłych sołtysów gminy Kołczygłowy oraz prezydium Rady Gminy do Urzędu Gminy na uroczyste jego obchody.

Pan Wójt w swoim wystąpieniu przybliżył historię powstania funkcji sołtysa oraz jej przebieg i znaczenie na przełomie lat. Podziękował byłym i obecnym sołtysom licznych sukcesów i działań na rzecz rozwoju swoich miejscowości i całej Gminy. Podziękował także za sumiennie wykonywaną pracę, poświęcenie czasu dla budowania wspólnoty na wsi oraz złożył życzenia zdrowia, wytrwałości w tej trudnej, społecznej pracy, satysfakcji z wykonywania codziennych obowiązków, przyjaznych relacji z mieszkańcami oraz wszelkiej pomyślności.

Po części oficjalnej przyszedł czas na drobne upominki – Wójt Gminy wraz z Przewodniczącymi Rady Gminy wręczyli sołtysom drobne upominki oraz kwiaty. Obchodom Dnia Sołtysa towarzyszyła miła atmosfera przy kawie i słodkościach w postaci tortu i ciasta.