10 września 2021

Dożynki 2021

Za nami tegoroczne święto plonów w Kołczygłowach. To był wyjątkowy czas podziękowań za najlepsze, co ofiarowała nam ziemia i ogrom pracy Rolników. Ich trud i troska o zbiory to gwarancja tego, że na naszych stołach nie zabraknie chleba. W imieniu organizatorów, Gminy Kołczygłowy oraz GOK Kołczygłowy składam wyrazy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i wspólnego świętowania tego wyjątkowego wydarzenia. Dziękuję mieszkańcom i delegacjom, przedstawicielom sołectw za przygotowanie wieńców, koszy i uczestnictwo w obrzędach dożynkowych. Dziękuję orkiestrze z Zapcenia pod kierownictwem Pana Wojciecha Megiera i wszystkim zespołom artystycznym. Podziękowania kieruję również do księdza proboszcza Pawła Młyńskiego za odprawienie uroczystej Mszy Świętej oraz kieruję wyrazy wdzięczności na ręce tegorocznych starostów dożynkowych Państwa Danuty i Romana Mucha. Panu Marcinowi Pacyno składam wyrazy uznania za pełen profesjonalizm i sprawne prowadzenie uroczystości. Dziękuję za trud ,serce, zaangażowanie i wszystkie ciepłe słowa , za chleb z miejscowej piekarni Pana Bohdana Kiedrowskiego , który został podzielony wśród mieszkańców i gości, za dożynkowe wypieki, dania, piękne dekoracje. Dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu Gminy i GOPS Kołczygłowy oraz naszym wspaniały Seniorom za wspólne świętowanie i możliwość spotkania.
Do zobaczenia w przyszłym roku.