22 czerwca 2018

Dofinansowanie dla OSP Łubno

Gmina Kołczygłowy otrzymała dofinansowanie na zakup nowego zestawu ratownictwa technicznego dla OSP w Łubnie w skład, którego wchodzą: rozpieracz ramieniowy z akcesoriami, hydrauliczne nożyce do cięcia, cylindry rozpierające z zestawem końcówek wymiennych o różnych długościach, agregat zasilający do narzędzi hydraulicznych oraz zestaw węży hydraulicznych. Umowa na realizację zadania została podpisana 14 czerwca 2018 r. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Wartość planowanego do zakupu sprzętu wynosi 44.000,00 zł, natomiast kwota przyznanej dotacji celowej to 43.560,00 zł co stanowi 99 % wartości zadania.
Przyznane środki pochodzą z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

Zadanie w zakresie nabycia wyposażenia i urządzeń ratownictwa do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa w imieniu własnym na rzecz  ochotniczych straży pożarnych jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.