14 marca 2019

DIALOG TERYTORIALNY

W środę 13 marca 2019 roku w Urzędzie Gminy w Kołczygłowach odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Dialogu Terytorialnego Samorządu Województwa Pomorskiego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Zespołu Dialogu Terytorialnego. Przedstawicielami naszej gminy byli wójt gminy Pan Artur Kalinowski, Pan Marek Buraczyński - urbanista przygotowujący projekt zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego  oraz pracownicy urzędu i przedstawiciele Rady Gminy.

Spotkanie zorganizowane zostało w związku z przystąpieniem Gminy Kołczygłowy do procedury zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego zgodnie z uchwałą Rady Gminy Kołczygłowy Nr XXXIII/337/2018 z 03.10.2018 roku. Podczas spotkania omówiono najważniejsze zagadnienia, istotne do ujęcia w studium gminy i spójne z Planem zagospodarowania przestrzennego województwa pomorskiego 2030, takie jak m.in.: zainwestowanie w korytarzach ekologicznych, aktywizacja i integracja społeczeństwa, rozwój terenów inwestycyjnych, ścieżki rowerowe, tereny zabudowy turystycznej.