7 maja 2018

Budowa placu zabaw na ulicy Słonecznej

Trwają prace związane z powstaniem nowego placu zabaw w miejscowości Kołczygłowy. Infrastruktura dla najmłodszych mieszkańców Naszej gminy wybudowana zostanie przy ul. Słonecznej.

W ramach przedsięwzięcia zamontowany zostanie wyróżniający się formą i rozwiązaniami technicznymi plac zabaw w postaci zestawu linarnego o wymiarach 10,5 x 10,5. W skład zestawu wchodzą dwie wieże w tym jedna ze ślizgiem skrętnym, druga natomiast ze ścianką wspinaczkową. Ponadto w ramach konstrukcji zamontowane zostaną stożek linowy oraz piramida linowa. Plac zabaw zostanie zabezpieczony ogrodzeniem drewnianym od strony oczka wodnego. Wokół placu zamontowane zostaną ławki wypoczynkowe z oparciem oraz ławko - stoły i kosz na śmieci.

Inwestorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Jeziora Granicznego "EKO-NATURA", które pozyskało na ten cel środki finansowe w wysokości 85 000,00 zł z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Całkowita wartość zadania wynosi 90 tys. zł. Wkład własny Stowarzyszenie poniesie ze środków własnych.

Wykonawcą zadania jest firma Usługi Ogólnobudowlane DOMBUD Ireneusz Breszka z Tuchomka. Ostateczny termin zakończenia zadania zaplanowany został na 25 maja 2018 r.