A A+ A++ A A A A A

29 marca 2021

Bioodpady - informacja

W związku ze zbliżającym się terminem wywozu bioodpadów z terenu gminy Kołczygłowy od właścicieli nieruchomości, którzy zgodnie z deklaracją o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie kompostują odpadów ulegających biodegradacji, informujemy, że ww. odpady będą odbierane wyłącznie w workach biodegradowalnych dostarczonych Państwu przez firmę odbierającą odpady lub pojemnikach przeznaczonych do odbioru bioodpadów zakupionych przez właścicieli nieruchomości.

Przypominamy również, że każdy właściciel nieruchomości, bez względu na oświadczenie o kompostowaniu zaznaczone w deklaracji, ma możliwość oddania odpadów ulegających biodegradacji do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Wierszynie, otwartego we wtorki i soboty w godzinach od 9:00 do 17:00.

Szczegółowe informacje dotyczące prawidłowej segregacji z podziałem na 5 frakcji znajdą Państwo w ulotce poniżej. Ze względu na porę i coraz cieplejszą aurę udostępniamy Państwu również ponownie informację o zakładaniu kompostownika i tworzeniu kompostu.