16 stycznia 2020

AKADEMIA KOMPETENCJI CYFROWYCH

Gmina Kołczygłowy wspólnie z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju otrzymała dofinansowanie na realizację projektu "E-AKTYWNI MIESZKAŃCY GMINY KOŁCZYGŁOWY" w ramach projektu grantowego pn. "Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców województw pomorskiego, warmińsko - mazurskiego, podlaskiego".

Celem projektu jest podniesienie poziomu poziomu kompetencji cyfrowych mieszkańców, niezbędnych do skutecznego korzystania z mediów cyfrowych w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych wśród min. 90% uczestników objętych szkoleniami kompetencji cyfrowych do 30.04.2020 roku.

W ramach projektu organizowane będą bezpłatne szkolenia dla wszystkich osób, które ukończyły 25 rok życia.

Tematyka szkoleń będzie następująca:

• Rodzic w internecie
  • Mój biznes w sieci
  • Moje finanse i transakcje w sieci
  • Działam w sieciach społecznościowych
  • Tworzę własną stronę internetową (BLOG)
  • Rolnik w sieci
  • Kultura w sieci

Planowane do osiągnięcia efekty projektu to:

150 osób - liczba osób dorosłych powyżej 25 r.ż. objętych działaniami szkoleniowymi w zakresie korzystania z Internetu (w tym z e-usług)

1 osoba - liczba osób niepełnosprawnych powyżej 25 r.ż. objętych działaniami szkoleniowymi w zakresie korzystania z Internetu (w tym z e-usług)

Koszty projektu stanowią:

• promocja projektu;
  • zakup sprzętu;
  • organizacja szkoleń;
  • wynagrodzenie kadry instruktorskiej;
  • administracji i zarządzania

Wartość otrzymanej dotacji wynosi 84 000,00 zł co stanowi 100% kosztów projektu.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Oś Priorytetowa nr 3 "Cyfrowe kompetencje społeczeństwa", Działania nr 3.1 "Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych".