26 listopada 2019

„Zielone Serce Pomorza”

Podsumowanie i wręczenie certyfikatów VIII edycji Konkursu o certyfikat marki lokalnej „Zielone Serce Pomorza” miało miejsce 22 listopada 2019 r. podczas uroczystej  gali, której gospodarzem w tym roku była Gmina Kołczygłowy.

Do konkursu można było zgłaszać produkty, które są wytwarzane w sposób niemasowy, z lokalnych surowców lub przy użyciu lokalnych metod wytwarzania. Zachęcano również usługodawców oraz inicjatorów regionalnych wydarzeń, do zgłaszania swoich usług i inicjatyw nawiązujących do lokalnych tradycji i zwyczajów. Oczekiwano  produktów i usług przyjaznych środowisku, wysokiej jakości, unikalnych i takich, które mogą stać się wizytówką regionu.

Zgłoszenia przyjmowane były w trzech kategoriach:

- Kulinaria regionalne/artykuły spożywcze

- Wyroby rękodzielnicze i rzemieślnicze

- Usługi/wydarzenia lokalne

Łącznie do konkursu zgłoszono  28 produktów, w tym z gminy Kołczygłowy siedem.

Pani Antonina Kulas z Łobzowa zgłosiła rękodzieła pod nazwą  „Tosikowe przytulanki”, „Szydełkowa choinka” oraz w kategorii wyroby spożywcze „Sok Antosi”

Pani Wioletta Łącka z Radusza rękodzieła „Na drewnie malowane”

Pan Stanisław Łącki z Radusza  rękodzieła „Deseczki i wieszaczki sękaczki”

Pani Małgorzata  Kryczka z Podgórza w kategorii kulinaria regionalne „Ser żółty z podgórzańskiej zagrody”

Pan Marcin Adamiec z Kołczygłów rysunki - szkice w kategorii „Wyroby rękodzielnicze i rzemieślnicze”

Nominowani do nagrody z Gminy Kołczygłowy w kategorii „Wyroby rękodzielnicze i rzemieślnicze”  to Stanisław Łącki oraz Wioletta Łącka, którzy zgłosili wykonywane ręcznie wyroby drewniane.

Ostatecznie nagrody zdobyli:

W kategorii Kulinaria regionalne/artykuły spożywcze

Wyróżnienie – Pani Bożena Ogar Ekiert z gminy Studzienice za „Napój wzmacniający z piertuszką”

Nagroda główna przypadła Gospodarstwu Rolniczemu Michał Paszota z gminy Główczyce za „Olej rzepakowy Podole Wielkie”

W kategorii Wyroby rękodzielnicze i rzemieślnicze

Wyróżnienie -  Państwo Daniela i Radosław Cyrson z Bytowa za „ Przynęty z Kaszub, Kaszub-Bati”

Nagroda główna – Pani Dominika Kafeman z gminy Potęgowo za „Ręcznie tkaną chustę do noszenia dzieci”

W kategorii - Usługi/wydarzenia lokalne

Wyróżnienie – Gminne  Centrum Kultury i Biblioteka w  Czarnej Dąbrówce za „ Powiatowe prezentacje  Stołów Wielkanocnych w Czarnej Dąbrówce”

Nagroda główna – Pan Jerzy Przybyłowski z Okunina gmina Miastko za „Gród Rummela”

Przyznano również nagrodę dodatkową, która przypadła Paniom ze Stowarzyszenia Miłośników i animatorów kultury Bazuny za prowadzenie Świetlicy wiejskiej w Udorpiu jako Centrum Aktywności dla dzieci i młodzieży.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali certyfikat: Produkt Markowy Zielone Serce Pomorza, możliwość bezpłatnego posługiwania się znakiem promocyjnym Zielone Serce Pomorza, atrakcyjne nagrody w postaci nagród rzeczowych oraz udział w kampanii promocyjnej marki Zielone Serce Pomorza, w tym:

• promocja produktu za pośrednictwem portalu www.zielonesercepomorza.pl,
  • wyróżniona pozycja w bazie produktów lokalnych,
  • promocja w wydawanym przez LGD PDS Atlasie regionu

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do promowania własnych produktów i usług poprzez udział w kolejnych edycjach tego prestiżowego konkursu .